godziny pracy
& kontakt

Pon – Sb: 11 – 22

 

Łódź 93-114, Przędzalniana 99

email: kontakt@saisei.pl

tel: +48 665 – 307 – 006

WSPARCIE W WALCE Z NIEPŁODNOŚCIĄ

.

Niepłodność to coraz większy problem współczesnych par starających się o potomstwo. Już co piąta para korzysta z pomocy specjalistów. Przyczyn niepłodności może być wiele, zarówno fizjologicznych jak i psychologicznych i dotykają one zarówno kobiety jak i mężczyzn. Nie bez znaczenia pozostaje aktualny styl życia, stres i przemęczenie.

U kobiet jedną z częstszych przyczyn niepłodności jest ograniczony dopływ krwi do endometrium wyścielającego jamę macicy. Zbyt cienkie endometrium stanowi przeszkodę w zagnieżdżeniu się zarodka. W momencie implantacji, zbyt cienka warstwa śluzówki może stać się przyczyną poronienia. Badania potwierdzają, że terapia hiperbaryczna wpływa na poprawę ukrwienia endometrium i jego grubości, umożliwiając tym samym odpowiednie zagnieżdżenie się zarodka.

Problem niepłodności równie często dotyka mężczyzn. Najczęściej odpowiedzialne za nią są dysfunkcje prostaty prowadzące do niskiej jakości nasienia. Również w tym wypadku doskonale sprawdza się tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT), zapewniając lepsze utlenienie miejsc dotkniętych hipoksją.

Terapia w komorze hiperbarycznej stanowi w pełni bezpieczną metodę wspierania niepłodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn ponieważ:
  • poprawia ukrwienie endometrium (śluzówki macicy) przez zwiększaną produkcję naczyń włosowatych
  • zwiększa zdolność komórek śródbłonka naczyń do regeneracji
  • zwiększa grubość endometrium w drugiej połowie cyklu stwarzając optymalne warunki do zagnieżdżenia zarodka
  • zwiększa stężenie tlenu w tkankach jąder
  • zwiększa ukrwienie kanalików nasiennych jąder
  • poprawia jakość nasienia
  • przyspiesza eliminacje toksyn, która u osób z problemem niepłodności zwykle jest upośledzona
  • wspomaga migrację fibroblastów, mitozę oraz indukuje syntezę kolagenu – procesy niezbędne dla właściwego procesu płodności
  • znacząco zwiększa ilość leukocytów, co działa jak naturalny antybiotyk wzmacniając mechanizmy obronne organizmu
  • dotlenia wszystkie organy i sprzyja optymalnej mikrocyrkulacji
Tlenoterapia hiperbaryczna wpływa również na poprawę zaburzeń seksualnych, takich jak obniżone libido czy impotencja.

Dotlenienie i rozrzedzenie krwi w trakcie terapii w komorze hiperbarycznej zapewnia lepsze ukrwienie wszystkich organów i narządów (skutkujące lepszym ukrwieniem narządów płciowych), a tym samym lepsze doznania seksualne.

Dodatkowo hiperbaria tlenowa działa poprzez ożywienie uśpionych neuronów, pobudzeniu ich do pracy i przywróceniu ich funkcjonowania.

Tlenoterapia hiperbaryczna polepsza kondycję seksualną, głównie mężczyzn oraz zwiększa satysfakcję z czerpanych kontaktów intymnych. Warto więc przekonać się, jak działa komora hiperbaryczna.


Odwiedźcie nas,
zaplanujemy Waszą terapię tlenem,
którą możecie rozszerzyć o program redukcji stresu.

Badania nad wpływem Hiperbarycznej terapii tlenowej na niepłodność

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Belgradzie zabiegi hiperbarii tlenowej zastosowane u kobiet z niewyjaśnioną niepłodnością prowadzą do znacznej poprawy jakości endometrium. W badaniu udział wzięły 32 kobiety z niewyjaśnioną niepłodnością. Pacjentki odbywały 70-minutowe sesje w komorze hiperbarycznej przez 7 dni poczynając od 5 dnia cyklu. Wpływ zabiegów na endometrium monitorowano przy użyciu USG dopochwowego. Folikulometria wykazała, że cykle w których zastosowano tlenoterapię hiperbaryczną cechowało grubsze endometrium – w czasie owulacji jego grubość wynosiła 11.0 +/-2.6 mm. Również jakość endometrium okazała się lepsza podczas cykli połączonych z tlenoterapią hiperbaryczną. Okazuje się więc, że hiperbaria tlenowa dzięki poprawie waskularyzacji endometrium stwarza optymalne warunki dla zagnieżdżenia się zarodka.


Bibliografia:

Hyperbaric oxygenation as a possible therapy of choice for infertility treatment, Mitrović A1, Nikolić B, Dragojević S, Brkić P, Ljubić A, Jovanović T., Bosn J Basic Med Sci. 2006 May;6(2):21-4

Hyperbaric oxygenation in the treatment of patients with chronic congestive prostatitis and lower fertility, Zadoev SA, et. al., Urologiia. 2001 Jan-Feb;(1):27-30.

Effects of hyperbaric oxygenation on rabbits ‚testes with varicocele’, Guo YL et. al., Zhonghua Nan Ke Xue. 2003 Sep;9(6):443-6, 450., Department of Urology, Xiangfan First People’s Hospital, Xiangfan, Hubei 441000, China.

.

>>> ZAREZERWUJ TERMIN <<<