godziny pracy
& kontakt

Pon – Sb: 11 – 22

 

Łódź 93-114, Przędzalniana 99

email: kontakt@saisei.pl

tel: +48 665 – 307 – 006

Sól Epsom w domu i ogrodzie

Sól Epsom zadba nie tylko o Twoje zdrowie i urodę. Ułatwi Ci również pielęgnację domu i ogrodu!

To jedno z najciekawszych zastosowań soli angielskiej, bo choć znane od wieków, zdaje się być zapomniane i nieoczywiste. Z pomocą przyszły nam liczne substancje chemiczne, których stosowanie ma jednak swoją cenę. Degradacja środowiska, zanieczyszczanie wód i gleby, podrażnienia skórne… to tylko przykłady stosowania chemii we wszystkich dziedzinach naszego życia. Choć przypuszczalnie nie wyeliminujemy jej z naszego domu, to możemy z pewnością sięgać częściej po sprawdzone, naturalne i bezpieczne dla człowieka i środowiska sposoby

Ten niezwykły związek minerałów pomoże w domowych obowiązkach, takich jak zmiękczanie prania czy środek czyszczący, którym doskonale wyczyścisz umywalkę, kafelki czy fugi.

Sól Epsom to również naturalny pestycyd, który zapewni naszym roślinom w ogrodzie intensywny wzrost i jeszcze dodatkowo działa jako odstraszasz insektów i ślimaków, niszczących uprawy. Zastosowanie, w odpowiednich proporcjach soli angielskiej użyźnia glebę, likwiduje brązowienie iglaków, sprawia, że nasze rośliny otrzymują wszystkie najpotrzebniejsze składniki.

Sól angielska, to też doskonały preparat na zielony trawnik. Jak się okazuje, siarczan magnezu ma nieoceniony wpływ na utrzymanie trawnika w dobrej kondycji! Jest to możliwe dzięki zastosowaniu magnezu, który jest kluczowym elementem chlorofilu. Skutecznie zapobiega żółknięciu i chroni trawę przed utratą zielonego koloru.


W domu:

Jako sól zmiękczająca pranie: na jedno pranie stosujemy około 1/3 szklanki siarczanu magnezu. Możemy również do soli dodać kilka kropel ulubionego zapachu lub aromatu w postaci olejku.

Jako środek czyszczący: Możesz przygotować samodzielnie mleczko do czyszczenia trudniejszych powierzchni. W tym celu należy zmieszać w równych proporcjach siarczan magnezu z płynem do mycia naczyń, uzyskując pastę czyszczącą.


W ogrodzie:

Do nawożenia roślin (zarówno ogrodowych jak i doniczkowych), przygotuj mieszankę w proporcji 1 łyżka soli gorzkiej Epsom na 2 litry wody. Tak przygotowanym roztworem możesz podlewać lub opryskiwać rośliny i trawę raz w tygodniu. Użyźnisz tym sposobem glebę, zapewniając roślinom doskonały wzrost i piękny wygląd. Odstraszysz też insekty.

Jeżeli borykasz się z uporczywymi, niechcianymi ślimakami, rozsyp sól Epsom w rejonie ich występowania.

Poznaj tajniki tego związku chemicznego, również w innych dziedzinach. Szczególnie w kosmetologii, medycynie i relaksacji. Przeczytasz o tym w innych artykułach, do których linki znajdziesz poniżej.


WAŻNE INFORMACJE!!!

Na co warto zwrócić uwagę, kupując sól angielską?

W sprzedaży siarczan magnezu znajduje się w różnych stopniach czystości. Do zastosowań osobistych (kosmetycznych i spożywczych) należy zaopatrzyć się w siarczan magnezu wysokiej czystości minimum 99%, oznaczonych np: czysty, czysty do analizy, spożywczy, CZDA, dostępny m.in. w naszym sklepie internetowym.

Wyłącznie na potrzeby pielęgnacji ogrodu, można stosować sól zakupioną w sklepach ogrodniczych i rolniczych. Ważnie, nie używaj jej do pielęgnacji ciała ani prozdrowotnie, gdyż jest to związek typowo techniczny i zawiera dużo zanieczyszczeń.


Skład i nazewnictwo:

Nasza sól Epsom charakteryzuje się wysoką jakością, a jej czystość pozwala zakwalifikować ją jako produkt typu spożywczego. Daje to największe spektrum zastosowań.

Wzór: MgSO4*7H2O,

Występuje pod nazwami: Sól Epsom, Sól gorzka, Sól angielska, Sól epsońska, Epsomit, siedmiowodny siarczan magnezu